Jak dbać o włosy po przeszczepie?

jak dbać o włosy po przeszczepie

Przeprowadzenie transplantacji włosów stanowi początek drogi do odzyskania pięknej fryzury i polepszenia jakości życia. Niemniej jednak, sam zabieg nie oznacza zakończenia procesu przywracania włosów. Po przeszczepie niezmiernie istotne jest właściwe pielęgnowanie i wzmocnienie skóry głowy oraz włosów, aby efekt zabiegu był trwały. Jak należy dbać o włosy po przeszczepie, żeby utrwalić osiągnięte rezultaty?

Proces gojenia ran po transplantacji włosów

W okresie tuż po zabiegu należy zaprzestać stosowania leków, które rozrzedzają krew i zwiększają ciśnienie krwi, a także odpowiednio dostosować spożywane potrawy i napoje. Należy dać sobie czas na regenerację i uniknąć wszelkiego wysiłku fizycznego, aż do momentu całkowitego zagojenia ran. Podczas rekonwalescencji po transplantacji włosów, należy unikać namaczania skóry w pobliżu miejsca zabiegu. Ważne jest, aby dokładnie dezynfekować rany poprzez przestrzeganie instrukcji otrzymanych od kliniki. Nie należy drapać ani pocierać skóry w okolicy transplantowanej nawet w przypadku silnego swędzenia związanego z procesem gojenia. W celu zmniejszenia opuchlizny w pierwszych dniach po zabiegu, można stosować chłodne okłady. Ważne jest również, aby unikać narażania skóry po przeszczepie na działanie promieni ultrafioletowych.

Przeszczep włosów – co dalej?

W dalszych etapach po przeszczepie, gdy rany już się zagoiły i na przeszczepionym obszarze zaczynają rosnąć nowe włosy, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów, aby utrwalić efekty zabiegu i osiągnąć pożądane rezultaty.

W naszej klinice otrzymasz szczegółowe wytyczne odnośnie dbania i skórę głowy oraz włosy po zabiegu. Ponadto możesz liczyć na stały kontakt ze specjalistami.

Jakie preparaty do pielęgnacji włosów powinno się stosować po przeszczepie?

Przede wszystkim trzeba postawić na kosmetyki, które nawilżają, odżywiają i łagodzą. Wybierając preparaty do pielęgnacji swoich nowych włosów, warto stawiać na naturalne składniki. Należy również zwrócić uwagę na obecność alantoiny i oktenidyny, które mają korzystne działanie zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Apteki oferują dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów po przeszczepie. W przypadku potrzeby recepty, należy poprosić o nią lekarza wykonującego zabieg.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Trzeba stosować wcierki i odżywki, które pomogą w utrzymaniu właściwego nawilżenia. Jednak należy pamiętać, że dodatkowe kosmetyki można stosować dopiero po całkowitym zagojeniu się ran.

Warto też pamiętać, że zabiegi takie jak farbowanie, stylizacje na gorąco czy suszenie na ciepło, znacząco wpływają na kondycję włosów i mogą je osłabiać. Aby zachować efekty zabiegu i cieszyć się nimi przez długi czas, należy rozważyć rezygnację z tych zabiegów.

Pielęgnacja to klucz

Pielęgnacja włosów i skóry głowy to klucz do tego, aby cieszyć się pięknymi włosami na długo. Gęste włosy kojarzą się z atrakcyjnością i zdrowiem. Dużą rolę odgrywa tutaj również genetyka. Wiele osób ma gęste włosy bez specjalnej pielęgnacji. Dla osób, które nie zostały przez naturę obdarzone pięknymi włosami stworzyliśmy pakiet zabiegów. Pomogą one uzyskać wymarzony efekt.