Leczenie wypadania włosów

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

    Godziny pracy

    • 8:00-19:00
    • 8:00-19:00
    • 8:00-19:00
    • 8:00-19:00
    • 9:00-19:00
    • 9:00-15:00
    • Zamknięte
    jak dbać o włosy po przeszczepie

    Leczenie wypadania włosów

    W pierwszej kolejności należy zidentyfikować przyczynę wypadania włosów i zatrzymać ten proces podczas leczenia. Następnie należy wybrać odpowiednią terapię, która pomoże w odżywieniu skóry głowy oraz wzmocni włosy i pobudzi ich wzrost.

    Odpowiednia pielęgnacja, dieta i zdrowy tryb życia mogą mieć duży wpływ na kondycję skóry głowy i włosów.

    W naszej klinice, podejmujemy kompleksowe podejście do problemów, takich jak nadmierna utrata włosów, łysienie, słaba kondycja włosów i skóry głowy. Nasi lekarze i specjaliści dokładnie analizują przyczyny tych problemów. Wykonujemy również badania trichoskopowe, które umożliwiają nam znalezienie przyczyny wypadania włosów i zaproponowanie najlepszej metody leczenia.

    Kiedy należy pójść do eksperta i rozpocząć leczenie?

    Co oznacza „standardowa” utrata włosów? Około 90 do 95% włosów na zdrowej skórze głowy jest w fazie wzrostu, a pozostałe są w fazie spoczynku i wypadają. Normalne wypadanie włosów wynosi od 50 do 100 włosów dziennie, które często widzimy na szczotce lub grzebieniu i nie powinny nas niepokoić.

    Jednakże, jeśli zauważysz, że twoja poduszka jest pokryta włosami lub w wannie znajdziesz dużo włosów, może to być nadmierne wypadanie włosów. Może to pojawić się nagle i być spowodowane niedoborem żelaza, chorobami tarczycy, problemami hormonalnymi lub być skutkiem ubocznym niektórych leków.

    W takim przypadku nie warto czekać i domyślać się przyczyny. Im szybciej zgłosisz się do specjalisty, który zdiagnozuje powód nadmiernej utraty włosów, tym lepiej. Wdrożenie odpowiedniego leczenia zahamuje wypadanie włosów i przyspieszy ich wzrost.

    przeszczep włosów

    Jakie są najistotniejsze elementy terapii przeciw wypadaniu włosów?

    W leczeniu utraty włosów kluczowe są szybka reakcja oraz prawidłowa diagnostyka. Należy zbadać, co powoduje nadmierne wypadanie włosów. W tym celu przeprowadza się trichoskopię, która pozwala na dokładne badanie skóry głowy.

    Istotne jest również przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, który pozwoli ustalić, czy przyczyną utraty włosów są czynniki genetyczne, braki żywieniowe, czy sytuacje stresowe. Często powodem tego problemu są również zaburzenia hormonalne lub przyjmowanie niektórych leków.

    Ustalenie przyczyny wypadania włosów pozwoli na właściwy dobór leczenia i metod, które pomogą w wzroście nowych włosów oraz poprawią stan skóry głowy.

    Wskazania

    Do objawów, które wskazują na konieczność leczenia wypadania włosów, należą między innymi:

    widoczne przerzedzenie włosów,
    obecność łysych placków na głowie,
    zakola,
    stopniowe przesuwanie się linii włosów,
    utrata powyżej 100 włosów dziennie,
    łojotok,
    słabe i łamliwe włosy.

    Należy unikać zwlekania z wizytą u trychologa, gdy zauważysz któreś z powyższych objawów. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym łatwiej i szybciej uda się wyleczyć łysienie.

    Przebieg zabiegu

    Aktualnie istnieje szeroki zakres metod leczenia wypadania włosów, które pozwalają z powodzeniem zahamować proces łysienia oraz przywrócić siłę i zdrowie włosów.

    Wśród metod terapii wypadania włosów można wyróżnić:

    - stosowanie leków doustnych,
    - zewnętrzne stosowanie preparatów leczniczych,
    - przeprowadzanie peelingu skóry głowy, który umożliwia oczyszczenie i dotlenienie skóry oraz często pomaga w leczeniu chorób takich jak łupież, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, przyczyniających się do utraty włosów. Ocena skóry głowy pozwala również na dostarczenie niezbędnych substancji odżywczych, co sprzyja szybszemu wzrostowi włosów.
    - mezoterapia skóry głowy, polegająca na wstrzykiwaniu leków w głębsze warstwy skóry w celu zahamowania utraty włosów i wzmocnienia jej struktury.
    - przeszczepy włosów metodą FUE są bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem dla osób z łysieniem androgenowym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Podczas przeszczepu mieszki włosowe przenoszone są zwykle z tyłu głowy do obszaru, w którym brakuje włosów. Po przeprowadzeniu zabiegu efekty są trwałe, dzięki czemu nie trzeba powtarzać procedury.
    Przebieg terapii można monitorować na bieżąco dzięki użyciu trichoskopowego badania.
    Przebieg kuracji zależy od indywidualnego przypadku. Każda terapia rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, przeprowadzenia wywiadu oraz oceny stanu włosów i skóry głowy. Czasami specjalista zleca odpowiednie badania, które są pomocne dla postawienia diagnozy oraz wyboru odpowiedniego sposobu leczenia. Następnie lekarz dobiera właściwą metodę leczenia lub połączenie kilku metod i zabiegów.
    Rezultaty terapii zależą od indywidualnego przypadku i wykorzystanej metody. Niektóre metody przynoszą szybkie efekty, podczas gdy przeszczep włosów wymaga kilku miesięcy cierpliwości. Niezależnie od wybranej metody, leczenie powinno wpłynąć na hamowanie wypadania włosów, poprawę kondycji skóry głowy, regenerację naskórka, redukcję problemów skórnych i zagęszczenie włosów, a także na odrost nowych, puchatych baby hair.