Mezoterapia skóry głowy

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

  Godziny pracy

  • 8:00-19:00
  • 8:00-19:00
  • 8:00-19:00
  • 8:00-19:00
  • 9:00-19:00
  • 9:00-15:00
  • Zamknięte

  Mezoterapia skóry głowy

  mezoterapia skóry głowy

  Od czego zależy wygląd włosów?

  Istnieje wiele porad i wskazówek dotyczących mycia, odżywiania i suszenia włosów. Niemniej jednak, zdrowe włosy potrzebują tylko szamponu. Często używamy zbyt wielu produktów pielęgnacyjnych i stylizujących włosy, ale okazuje się, że dobry stan skóry głowy decyduje o zdrowym wyglądzie włosów. Wiele osób zaniedbuje pielęgnację skóry głowy, a to właśnie ona wpływa na układanie, gęstość i połysk włosów.

  Czy pragniesz mieć piękne i silne włosy?

  Mezoterapia skóry na głowie bez wątpienia jest jednym z najlepszych sposobów, by polepszyć stan skóry głowy oraz kondycję i wygląd twoich włosów.

  Poza tym, ten zabieg redukuje utratę włosów, włącznie z łysieniem androgenowym, hormonalnym czy wynikającym ze stresu i chorób. Wzmacnia również proces odrastania włosów poprzez poprawę krążenia i ożywienie mieszków włosowych. Dzięki mezoterapii twoje włosy będą zdrowe i błyszczące, ponieważ mieszki włosowe zostaną stymulowane do produkcji zdrowych włosów, a komórki włosa nabiorą substancji odżywczych, które pomogą im prawidłowo funkcjonować.

  Procedura polega na wstrzykiwaniu cienką igłą substancji aktywnych bezpośrednio do komórek włosa poprzez skórę głowy. Dzięki temu sposób osiąga się szybkie rezultaty, unikając hermetycznej warstwy skóry. Choć mezoterapia nie jest uciążliwa, dla pacjentów o wyższej wrażliwości na ból zaleca się stosowanie znieczulenia miejscowego w formie kremu.

  Wskazania do zabiegu mezoterapii

  wskazania do mezoterapii skóry głowy
  Nadmierne wypadanie włosów, w tym łysienia plackowatego, androgenowego i hormonalnego,
  zła kondycja włosów – osłabione, cienkie, matowe, pozbawione blasku,
  wypadanie włosów spowodowane ubogą dietą,
  zmiany hormonalne podczas ciąży.

  Przebieg zabiegu FUE

  Przed przystąpieniem do procedury specjalista dokonuje oceny stanu skóry głowy i potwierdza, że nie ma przeciwwskazań do wykonania procedury. Przed zabiegiem nie powinno się brać aspiryny ani leków enzymatycznych, a także zrezygnować z farbowania włosów w dniu zabiegu.
  Mezoterapia skóry głowy polega na wielu powierzchniowych iniekcjach wykonywanych za pomocą cienkiej i krótkiej igły. Preparat jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Pacjentom o szczególnie wrażliwej skórze podaje się miejscowe znieczulenie za pomocą kremu.
  Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać korzystania z sauny i basenu. Zaleca się również nie opalać przez 48 godzin, nie używać kremów, lakierów ani innych środków stylizacyjnych. Zazwyczaj na drugi dzień pacjent może wrócić do codziennych czynności.
  Pierwsze efekty można zauważyć po około 14 dniach. Zaleca się wykonanie serii od 4 do 8 zabiegów co 2 tygodnie, aby uzyskać:

  - Zatrzymanie wypadania włosów
  - Przyspieszenie procesu odrastania nowych włosów
  - Zwiększenie ich objętości i gęstości
  - Ożywienie mieszków włosowych
  - Wzmocnienie włosów.
  - Stan ciąży i laktacji
  - Cukrzyca
  - Choroby nowotworowe
  - Aktywne infekcje i zapalne stany skóry